V piatok 23. októbra sa v Centre voľného času v Malackách strašilo, vyrezávalo aj zdobilo. Pripravili sme totiž pre Vás tradičné a vždy vydarené podujatie Tekvicové strašidlá. Všetko sa odohrávalo v duchu tekvíc, strašidielok a prítmej atmosféry, čo dodalo nášmu spoločnému stretnutiu nenapodobiteľný ráz.

Tekvičkové podujatie sme v podvečer začali tvorivými činnosťami. Deti si vlastnými rukami samé „vyčarovali“ svoju strašidelnú masku a v tejto skvelej nálade sme pokračovali aj pri výzdobe tekvičiek v duchu jesenných farieb a ozdôb.  A nám je všetkým jasné, že za tvrdú prácu patrí aj odmena! Všetky kreatívne výtvory postúpili do súťaže o darčeky, ktoré budú deťom pripomínať onen strašidelný cvečkovský večer.

A ako vždy – nenechali sme vás ani o hlade. Čarodejky ponúkali čerstvo upečené strašidelné koláčiky tak rýchlo, až sa im za metlou prášilo. Pomáhal im aj gróf Dracula, ktorý si na koláče tak chutil, že si aj zabudol utrieť kvapku krvi z úst. Pridali k tomu ešte za pohárik bosorkinho punču s červíčkom a zo všetkých detí sa okamžite stali malé strašidielka z krajiny Cvečko.

A aby ste sa aj navonok stali, aspoň na chvíľku,  ozajstnými strašidielkami, váš čarodejný obraz dotvorili šikovné čarodejky maľovaním na tvár. A to zďaleka nebolo všetko! Nakoniec sme si s Tomášom aj Dadou zatancovali na strašidelnú nôtu, čo dostalo deti do toho správneho varu.

Fotogaléria